Утрински Весник
Македонија

Маж допирал и бакнувал малолетно девојче во Аеродром, мајката го пријавила во полиција

Policija 2.jpg

На 08.07.2024 во 21.10 часот во СВР Скопје, Б.Ј. од Скопје пријавила дека околу 18.10 часот во Скопје, на подрачјето на општина Аеродром машко лице ја допирало по телото и ја бакнувало нејзината малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО

ЦУК: Активни се пет пожари – Покрај хеликоптерите денеска се активираат и ер-тракторите

Мицкоски: Направивме се како народ, ред е на Европа да направи нешто за возврат