Утрински Весник
Свет

Масовно пукање во Америка: 4 лица убиени, неколкумина тешко ранети

Y4xzn .jpg

Најмалку четири лица се убиени, а убиен е и осомничениот напаѓач, по масовното пукање што се случи рано утринава во американската сојузна држава Кентаки, пренесе Фокс 19, повикувајќи се на полицискиот оддел во Фиренца.

Пукањето се случило утрово по локално време во дом на Риџкрест Драјв.

Кога полицијата пристигнала на местото на инцидентот, пронашла најмалку четири мртви и уште неколку ранети.

Осомничениот наводно побегнал од местото каде што се пукало, следела потера, но возилото слетало во ендек.

Полициските службеници утврдиле дека тој си нанел прострелна рана од огнено оружје, поради што бил пренесен во болница, каде што била констатирана смрт, јавува Танјуг.

Можете да прочитате

Фон Дер Лајен повторно избрана за претседателка на Европската комисија

Италијанска новинарка мора да и плати на Мелони 5.000 евра поради исмевање на нејзината висина

Властите во Парагвај открија повеќе од четири тони кокаин скриени во пратка шеќер