Утрински Весник
Македонија

Масовна тепачка во тетовско, полицијата го расчистува случајот

Масовна тепачка во тетовско, полицијата го расчистува случајот

Ноќеска во 1 часот и 20 минути, 19-годишните А.Ш. и Б.Ш. од тетовско Глоѓи во СВР Тетово пријавиле дека околу 22 часот во парк во ова село физички биле нападнати од четири лица од тетовско Доброште и едно од тетовско Непроштено, кои ги познавале од порано, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

Се расчистува и документира случајот.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран