Утрински Весник
Магазин

Маскирани кучиња во Градскиот парк и годинава по повод Денот на шегата

Маскирани кучиња во Градскиот парк и годинава по повод Денот на шегата

Тимот на „Лајка“ одлучи и годинава да го продолжи Денот на шегата на 2 април со маскенбал.

dobivaj vesti na viber

Настанот ќе се одржи од 12 часот во Градскиот парк на Школка, а посетителите ќе имаат можност да го донесат својот миленик  маскиран, со што би станал потенцијален добитник на вредна награда во една од трите категории: најдобра маска, најдобра маска на сопственик и куче и најсмешна маска.

„Ќе имате можност да се дружите со кучињата што моментно престојуваат во прифатилиштето и можеби во некое од нив ќе го најдете својот најверен пријател, а вие ќе бидете негов херој што ќе му го даде она што му е најпотребно – дом“, велат од „Лајка“.

На настанот ќе учествуваат DJ Torta & DJ Tina.

 

Можете да прочитате

Од „Сам дома“ до семеен човек! Меколи Калкин на прошетка со двата сина и свршеницата

Авторката на „Сексот и градот“ не ги добила хонорарите што ги заслужила

(Видео) Анимираниот филм за Спајдермен првиот викенд заработи трипати повеќе од својот претходник