Утрински Весник
Спорт

Манчестер јунајтед му нуди нов договор на Рашфорд

Манчестер јунајтед му нуди нов договор на Рашфорд

Раководството на Манчестер Јунајтед влезе во интензивни преговори со Маркус Рашфорд за нов договор. Клубот е уверен дека ќе успее да го задржи напаѓачот на „Олд Трафорд“ уште долго. За него постои сериозен интерес од Пари Сен Жермен.

dobivaj vesti na viber

Напаѓачот моментно заработува 200.000 фунти неделно, а Манчестер Јунајтед е подготен со новиот договор да ја зголеми на 300.000 фунти седмично.
Маркус Рашфорд оваа сезона игра во одлична форма во дресот на „црвените ѓаволи“. Тој постигна 16 гола во сите натпреварувања, вклучително и осум во Премиерлигата, со голови против Ливерпул, Арсенал и Манчестер Сити.

Манчестер Јунајтед преговара и со шпанскиот голман Давид де Хеа кој исто така би сакал да остане на „Олд Трафорд“.

Можете да прочитате

Шефот на Ла лига: Мбапе и Халанд може да дојдат во Реал, но не и во Барса

Ред бул го покажаа новиот „ѕвер“ и потврдија партнерство со Форд од 2026

Клоп за трошењето на Челси: Не кажувам ништо без адвокат!