Утрински Весник
Македонија

Малолетно девојче со закани принудувано на секс во Тетово – приведени 5 тинејџери и еден 18-годишник

Малолетно девојче со закани принудувано на секс во Тетово – приведени 5 тинејџери и еден 18-годишник

Пет малолетни момчиња и еден 18-годишник со закани принудиле малолетничка на полови дејствија.

dobivaj vesti na viber

Полицијата ги најде и ги приведе, а за случајот алармирало семејството на девојчето.

Од МВР велат дека по целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Османи: Прилично сум сигурен дека Бугарија постојано ќе формулира нови барања

(Видео) Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш, кој се наоѓа во притвор?

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија