Утрински Весник
Македонија

Малолетникот од Петровец кој исчезна по семејна расправија, се вратил дома

Policija 2.jpg

На 29.06.2024 во 20.15 часот во Полициското одделение Петровец Б.Ц.М.(34) од с.Петровец-скопско пријавила дека дома се вратил нејзиниот малолетен син Г.Ц.(12), кој истиот ден беше пријавен дека се оддалечил од домот по семејна расправија.

Можете да прочитате

СДСМ бара ДКСК да го истражи случајот на синот на Мицкоски

Средба на Перински со Туркменоглу, Шеф на Канцеларијата на ЕБОР во Скопје

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСM