Утрински Весник
Македонија

Малолетник повреден со остар предмет во Тетово

Малолетник повреден со остар предмет во Тетово

Четириесетгодишната тетовка Д. М. С., вчеравечер, во 23.30 часот, во СВР Тетово пријавила дека околу 10 часот, на улицата Борис Кидрич во Тетово, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник, извести СВР Тетово.

dobivaj vesti na viber

„Според пријавеното, напаѓачот користел и остар предмет, со кој му нанел повреда“, додаваат од СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Можете да прочитате

Османи: Прилично сум сигурен дека Бугарија постојано ќе формулира нови барања

(Видео) Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш, кој се наоѓа во притвор?

Лица од Битолско фатени додека сечеле доводен бакарен кабел за напојување со електрична енергија