Утрински Весник
Македонија

Малолетник истепан во Карпош од повеќе лица, употребен и тврд предмет

Малолетник истепан во Карпош од повеќе лица, употребен и тврд предмет

Вчера во 21.30 часот во СВР Скопје, 49-годишниот А.М. од Скопје пријавил дека на 17.09.2023 околу 22.30 часот на подрачјето на Карпош неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку лица, при што едно од нив употребило тврд предмет, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Приведена жена од Куманово, затекната при кражба

МВР со предупредување: „Не наседнувајте на лажни електронски „судски покани“ во име на директорот на БЈБ“

Приведени крадци во Кавадаречко