Утрински Весник
Македонија

Малолетничка нападнала малолетничка

Малолетник нападнал полицаец во Скопје

На 02.06.2023 во 21.20 часот А.К.(45) од Скопје, пријавил дека околу 20.40 часот на подрачјето на Центар, во близина на угостителски објект, неговата малолетна ќерка била физички нападната од друга малолетничка.

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР. 

Можете да прочитате

Ковачевски: Нечија агенда стои зад вчерашните случувања на северот на Косово

Тренчевска: Ќе се залагаме за еднаков пристап на лицата со попреченост во сите населени места во државата

Претрес во скопско Количани, пронајдени пушки, приведено едно лице