Утрински Весник
Балкан

Мал авион на Хвар во Хрватска ја промашил пистата и удрил во луѓе

0d8c0813 288c 4b2d B6a2 Fbdcc39318d7.jpg

Денес помалиот авион на Хвар ја промаши спортската писта на теренот на Стари град и наводно налетал на две велосипедистки.

Несреќата се случила на спортскиот аеродром Стари Град со кој стопанисува локален клуб. Наводно, поради големиот број авиони на пистата, пилотот ја промашил пистата.

Далмација Данас неофицијално дознава дека една од велосипедистките е со германско државјанство и дека нејзините повреди не се опасни по живот.

Можете да прочитате

Експлозија во фабрика за бои и лакови во Србија

Српскиот министер за надворешни работи: Дијалогот меѓу Белград и Приштина во „кома“

Двајца загинати и неколкумина повредени во експлозија на бомба во Цетиње