Утрински Весник
Македонија

Лов на улични дилери во Скопје, МВР спроведува голема акција

20-годишен тетовец пронајден починат на паркинг, полицијата приведе дилери на дрога

Во тек е голема полициска акција во Скопје во која паднала голема група улични дилери на дрога, дознава ,,Макфакс” од извори во истрагата.

dobivaj vesti na viber

Според добиените информации, уапсени се поголем број на дилери на амфетамин, а меѓу уапсените дилери е и наставничка во основно училиште.

Од МВР потврдуваат дека во тек е полициска акција, но повеќе детали најавуваат за утре, по нејзиното завршување.

Можете да прочитате

Полициските униформи станаа тријазични

ДУИ се сретнаа да разговараат, Огнените ќе почекаат нивните теми да стасаат на ред

Кичево прослави 10 години „албанско владеење“, власта се уште молчи