Утрински Весник
Македонија

Кражба на гробиштата во Охрид, крадецот фатен на дело

Кражба на гробиштата во Охрид, крадецот фатен на дело

На 18.05.2023 околу 13.00 часот, при вршење кражба од кругот на Јавното претпријатие „Градски гробишта“ во Охрид, бил затекнат А.А.(51) од Охрид.

dobivaj vesti na viber

Одземените предмети биле вратени на претпријатието, а по целосно расчистување и документирање на случајот против А.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Судски совет му врати на Пендаровски по критиките: Тоа се нивни видувања

Јаневски до Арсовска: Добивте покачување над 70 илјади денари, земате плата над 2.500 евра, не работите ништо и донесовте банкрот

Намалена затворската казна на Марјан од “Доказ М”, дел за уцените ќе се суди одново