Утрински Весник
Спорт

Кошаркар на Партизан од авион заврши во болница

Тренерот на српскиот кошаркарски евролигаш Партизан, Жељко Обрадовиќ откри дека младиот играч Урош Трифуновиќ имал здравствени проблами за време на летото од Белград кон Болоња, поради што нема да биде во комбинација за составот на тимот за мечот в петок со Виртус.

-Здравствените проблеми му се манифистерии за време на летото меѓу Ница ин Болоња, поради што заврши во болница на прегледи. Состојбата сега му е стабилна, но сигурно нема да игра против Виртус, из0јави Обрадовиќ во Италија.

Можете да прочитате

Роналдо за непристоен потег два меч се сели на трибините

Роденденска победа со историски трипл -дабл за Дончиќ

Исланѓанецот Сигурдсон нов тренер на хрватските ракометари