Утрински Весник
Магазин

Кои се најзгодните фраери според Бред Пит

Кои се најзгодните фраери според Бред Пит

Актерот Бред Пит неодамна во опсежно интервју за „Вог“ говореше за лансирањето на својот бренд за нега на машката кожа, Le Domaine Skincare.

dobivaj vesti na viber

Очекувано, во текот на разговорот за тоа како мажите треба да се грижат за себе и што нуди неговата козметика, актерот се осврна и на тоа кој за него е најзгоден маж на светот.

„Знаете, во светот на актерите, бидејќи тоа е моја работа што ја работам секој ден… мислам дека тоа е Пол Њумен затоа што старееше многу грациозно. И, беше навистина посебно, талентирано, топло и вистинско човечко суштество. Aко треба да именувам и некој од луѓето што сè уште се со нас, морам да го истакнам Џорџ Клуни?“, одговори актерот.

Бред Пит додаде дека неговата тајна за добар изглед не е комплицирана – малку здрава храна и вежбање, но ништо опсесивно, работа на креативност, време со саканите…

Можете да прочитате

(Видео) Ролинг стоун: „Сопранови“ најдобра серија на сите времиња

Клои Кардашијан во интимна прегратка на Микеле Мороне

(Видео) Џулија Робертс избегнала незгода додека го снимала „Билет за рајот“