Утрински Весник
Македонија

Коце Трајановски назначен за в.д. директор на Јавното претпријатие за државни патишта

20240703091426 Big 730x400 73 1.webp.webp

Коце Трајановски е назначен од Владата за нов директор на Јавното претпријатие за државни патишта.

Трајановски доаѓа на функцијата на местото на Ејуп Рустеми.

Трајановски е поранешен градоначалник на Скопје и Општина Гази Баба.

Можете да прочитате

Демант на ЈП Комунална хигиена Скопје: Комуналниот отпад во општина Аеродром се собира редовно

Целиот Балкан гори поради екстремно високите температури на воздухот – Погледнете ги температурите во моментов

Таравари: Нема докази дека е бебето е намерно повредено, но има дисциплински мерки