Утрински Весник
Свет

Кирило Тимошенко, заменик-шефот на кабинетот на Зеленски, поднесе оставка

Кирило Тимошенко, заменик-шефот на кабинетот на Зеленски, поднесе оставка
300x250 (7)

Заменик-шефот на кабинетот на украинскиот претседател Кирило Тимошенко денеска соопшти дека поднел оставка.

dobivaj vesti na viber

Како што напиша на апликацијата Телеграм, тој побара од шефот на државата Володимир Зеленски да го ослободи од должноста, пренесе Ројтерс.

300x250 (7)

„Му благодарам на претседателот на Украина Володимир Зеленски за довербата и можноста да прави добри дела секој ден и секоја минута“, напиша Тимошенко,пренесе Танјуг.

Ss1

Можете да прочитате

Лавров: Западот се приближува до работ на директен воен конфликт меѓу нуклеарните сили

Хамас повика на ескалација на сите фронтови

Шпанија формира фонд за жртви на сексуална злоупотреба од свештеници