Утрински Весник
Магазин

Кијану Ривс се појави со својата девојка на трка со мотори, не ја криеја љубовта

98aff08b 1dc4 4ce4 92b8 F1fbbeeaf900.jpg

Кијану Ривс и неговата девојка Александра Грант го украдоа шоуто на трка со мотоцикли.

Актерот (59) и визуелната уметнича (54) се појавија на MotoGP Liqui Moly Motorrad Grand Prix во Германија и не ја криеја љубовта држејќи се за рака. Со насмевка позираа пред фотографите, а добија шанса да го означат стартот на трката. Кијану, голем обожавател на мотоцикли, основаше своја сопствена компанија за мотоцикли, ARCH Motorcycle, во 2011 година.

Актерот со години ја носи титулата „најголемиот холивудски добротвор“, што не е чудно со оглед на тоа што голем дел од заработката ја донира во добротворни цели, им помага на луѓето на кои им е потребна, а е исклучително љубезен и трпелив со своите многубројни обожаватели.

Александра е уметник и филантроп од Лос Анџелес која изложувала низ целиот свет. Таа е родена во Охајо и се занимава со уметност откако дипломирала на колеџот Свартмор во 1994 година во Париз и Галеријата Харис Либерман во Њујорк.

Грант и Ривс ретко се појавуваат заедно на јавни настани, но кога се појавуваат, со задоволство позираат на црвениот тепих. Тие двајца се блиски со години и соработуваа на книгата Ода на среќата од 2011 година, напишана од Ривс и илустрирана од Грант.

Со текот на годините нивното пријателство се претвори во романса, но не сакаат јавно да зборуваат за својата љубов. Еднаш Грант беше прашана како е да се биде во врска со некој толку познат како Кијану и дали е потешко да се оди на црвениот тепих со или без него.

“Добрата работа во заљубувањето како возрасен е тоа што градиш своја кариера пред да започне врската. Така ми беше. Се чувствувам многу самоуверено во мојата врска, се чувствувам самоуверено на црвениот тепих и во пар и сама“, изјави таа за списанието People. Вели дека се голема мотивација еден за друг.

Можете да прочитате

Подгответе се – Доаѓа ретрограден Меркур во периодот од 5 до 28 август

Македонија ја доби новата музичка ѕвезда: Талентираниот тинејџер Наум Бумбарески е победник во “Пат до Ѕвездите”

Домашни билки благотворни за опуштање, одмор и поцврст сон