Утрински Весник
Магазин

Кејт Винслет доживеа несреќа на снимање во Дубровник и заврши во болница

Кејт Винслет доживеа несреќа на снимање во Дубровник и заврши во болница

Прославената филмска актерка и оскаровка се повреди за време на снимање на филм.

dobivaj vesti na viber

Кејт Винслет моментално престојува во Дубровник, каде што се снима филм за животот на Ли Милер, воен фотограф за магазинот „Вог“ за време на Втората светска војна.

Според информациите, актерката ја повредила ногата на снимањето во Купари, а поради повредата завршила во болницата во Дубровник.

Кејт е снимена како пристигнува во болница во придружба на неколку луѓе, а се уште не е познато за каква повреда станува збор.

Познатата актерка најпрвин пристигнала на влезот на Ургентниот унифициран болнички прием, а потоа подоцна се упатила кон задниот влез на дубровничката болница, како што пишува „Дубровачки дневник“.

Можете да прочитате

Клои Кардашијан во интимна прегратка на Микеле Мороне

(Видео) Џулија Робертс избегнала незгода додека го снимала „Билет за рајот“

Ријана ќе настапи на полувремето на „Супербоул“ во Аризона