Утрински Весник
Магазин

Кејт Мидлтон со семејството ќе го прослави Велигден на имотот каде што кралот Чарлс се опоравува

Princ Carls Kejt Midlton Getty Images.jpg
300x250 (7)

Пред неколку дена добро упатени извори од кралското семејство објавија дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе го поминат Велигден со своите деца далеку од очите на јавноста, но остана сокриено каде.

Познато е дека принцезата од Велс е со своето семејство во нивната куќа Adelaide Cottage и избегнува патување, со исклучок на неодамнешното патување во Сандрингем каде што кралот Чарлс се опоравува.

Ss1

Токму таму, според доброуптени извори, младото семејство планира да го помине Велигден, за да ужива во опкружението со природата и најблиските членови на семејството. Ќе отседанат, како и секогаш, во луксузната сала Анмер и ќе пристигнат со приватен хеликоптер за да се олесни патувањето што е можно повеќе.

До неодамна се шпекулираше дека на Велигденската миса ќе се појави и Кејт Мидлтон, но извори ставија точка на се, тврдејќи дека сигурно нема да ја видиме во јавноста додека целосно не закрепне.

Но, за разлика од Кејт, кралот Чарлс III. сепак реши да собере сили да ја води масовната прослава на Велигден, заедно со кралицата Камила, која неодамна ги презеде речиси сите негови должности во јавноста.

Според извори за Entertainment Tonight, планот е кралот и кралицата веднаш по церемонијата и кратка средба со другите членови на семејството да се вратат во Сандрингам, каде заедно со Кејт и Вилијам и нивните деца ќе го поминат овој Велигден, во знакот на сериозна здравствена состојба, во мир и заедништво.

Ss1

Можете да прочитате

Вишната го намалува крвниот притисок

Дејвид Бекам ја изнесе на грб сопругата Викторија од роденденската забава

Една од најпопуларните атракции во Барселона „избришана“ од Гугл и Епл Мапс