Утрински Весник
Магазин

Кејт и Меган снимени една до друга на погребот, со нив биле принцот Џорџ и принцезата Шарлот

Кејт и Меган снимени една до друга на погребот, со нив биле принцот Џорџ и принцезата Шарлот

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, и војвотката од Сасекс, Меган Маркл, беа видени со принцот Џорџ и принцезата Шарлот на погребот на кралицата Елизабета Втора.

dobivaj vesti na viber

Децата и сопругата на принцот од Велс му се придружија на принцот Вилијам додека тој одеше зад ковчегот на својата баба.

Пред богослужбата, принцезата од Велс, Кетрин Мидлтон, како што бараше од сега да ја нарекуваат во Бакингемската палата, беше видена како ја држи Шарлот за рака и ѝ дава охрабрувачки тапкања по рамото, пренесува „Скај њуз“.

Додека младите членови на кралското семејство одеа зад ковчегот на нивната прабаба, Шарлот ги држеше преклопени рацете пред себе, а Џорџ ги држеше своите раце покрај телото.

Меган Маркл, војвотката од Сасекс, беше фотографирана со нив и со Кејт Мидлтон во Вестминстерската опатија.

Можете да прочитате

(Видео) Ролинг стоун: „Сопранови“ најдобра серија на сите времиња

Клои Кардашијан во интимна прегратка на Микеле Мороне

(Видео) Џулија Робертс избегнала незгода додека го снимала „Билет за рајот“