Утрински Весник
Македонија

Камион удри жена на крстосница во Битола, итно пренесена во болница со тешки повреди

Камион удри жена на крстосница во Битола, итно пренесена во болница со тешки повреди

Тешко повредена 72-годишна жена од Битола, кога во неа удрил камион.

dobivaj vesti na viber

Несреќата се случила вчера претпладне на крстосницата од ул.„8 Септември“, ул.„Филип Втори Македонски“, ул.„Прилепска“, ул.„Македонски Гемиџии“ и ул.„Новачки пат“ во Битола. Камионот „ман“ со битолски регистарски ознаки, го управувал Б.В.(63) од с.Ношпал, општина Могила.

М.В. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола. Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа на СВР Битола.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран