Утрински Весник
Спорт

Камавинга ќе добие нов договор

Камавинга ќе добие нов договор

Реал Мадрид со нов договор го штити Едуардо Камавинга. Првите контакти меѓу „Лос Бланкос“ и агентите на францускиот играч започнаа на крајот на април, пишува „Релево“. Флорентино Перез на овој начин сака да му стави до знаење на 20. годишниот играч дека во клубот се задоволни од она што го покажува на теренот.

dobivaj vesti na viber

Новиот договор на Камавинга ќе му донесе и подобри финансиски услови. Џонатан Барнет, претставникот на фудбалерот, во четвртокот пристигнал во Мадир на финализација на договорот.

Камавинга имаше договор со Реал Мадрид до 2027 година. Тој пристигна во клубот 2021 година.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања