Утрински Весник
Спорт

Калин Ивановски со триумф го отвори турнирот во Тунис

Калин Ивановски со триумф го отвори турнирот во Тунис
Ss2

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски оствари победа во првото коло на фјучерс турнирот во Монастир, Тунис, кој има награден фонд од 15.000 американски долари.

dobivaj vesti na viber

Ивановски беше фаворит на дуелот со Ленид Болка од Соединетите Американски Држави и славеше со 2:1 во сетови (6:3, 3:6, 6:0). Македонецот имаше пад во играта во вториот сет, но потоа покажа дека е поквалитетен тенисер и се пласираше во следната рунда.

Ss1

Во второто коло нашиот тенисер за противник ќе го има подобриот од мечот меѓу Французинот Тепмац и Австралиецот Еванс.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина