Утрински Весник
Свет

Израелка паднала од падина во Плитвичките Езера и починала

Израелка паднала од падина во Плитвичките Езера и починала

Во националниот парк Плитвички Езера 73-годишна државјанка на Израел се оддалечила од групата во неоградена област, каде што ја изгубила стабилноста и паднала од падината во езерото, известуваат од полициската управа Лика-Сењ.

dobivaj vesti na viber

Според нив, таа од добиените повреди починала.

Полициски службеници од Граничната полициска станица Кореница извршиле увид на местото на настанот, а до надлежниот државен правобранител ќе достават посебен извештај.

Можете да прочитате

Двајца загинати во торнадо во Тексас и Оклахома, 250.000 домови без струја

Интерпол најавува глобална акција против крадците на автомобили

ЕК го казни производителот на  „милка“ и „тоблероне“ со над 337 милиони евра за задржување на високите цени