Утрински Весник
Македонија

Истрагата за убиството на докторот во напредна фаза – сослушани се над 15 лица

D181d0bfd0bc D181d182d180d183d0bad182d183d180d0b8 D0bdd0b0 D0bcd0b2d180 D0bfd180d0b5d0b7d0b5d0bcd0b0d0b0d182 D0bcd0b5d180d0bad0b8 D0b8 63cd8af392e0c.jpeg

Повеќе од 15 лица биле повикани на службен разговор од полицијата за свирепото убиство на матичниот лекар, кое се случи во четвртокот пред полноќ во скопска Железара.

Како што информираат од МВР, полицијата прегледала повеќе од 40 видео снимки од камери, а во тек е и вештачење на автомобилот и телефонот на докторот.

– Прегледани се повеќе од 40 камери вклучувајќи ги и камерите на Безбеден град, извршени се службени разговори со повеќе од 15 лица. Се врши дополнителна криминалистичко техничка обработка на предметното возило. Се обезбедуваат листинзи од телефонски броеви и се врши нивна анализа. Истрагата е во напредна фаза. Единицата за насилен криминал при СВР Скопје во содејство со ОЈО интензивно работат на расчистување на случајот, велат од МВР.

Можете да прочитате

ЦУК: Со хеликоптерска помош ренџерите гасат пожар на Шара

Костадиновска – Стојчевска: Младите имаат право на спокојна и достинствена иднина

Спасовски: Кумановци најдобро знаат со Стево имаме европска иднина, а со лажните патриоти повторна изолација