Утрински Весник
Магазин

„Инстаграм“ е во прекин, корисниците пријавија бројни проблеми

„Инстаграм“ се врати по 9 часа, компанијата се извини за проблемот

„Инстаграм“ е во прекин. Корисниците на социјалната мрежа ширум светот пријавија бројни проблеми.

dobivaj vesti na viber

Извештаите од корисниците покажуваат дека до оваа социјална мрежа пристапот е оневозможен

Инаку, „Инстаграм“ е онлајн споделување фотографии и социјално вмрежување што им овозможува на корисниците да фотографираат, да применуваат филтри на нив и да ги споделуваат тие слики на неколку начини, вклучително и преку социјалните мрежи како што се Твитер и Фејсбук.

Можете да прочитате

Крајот на јуни ќе биде особено успешен за овие три хороскопски знаци

Почина пејачот на „Crazy Town“ – Пронајден е мртов во својот дом, зад себе остави три деца

КВИЗ: Ако добиете 8/8 на овој квиз, навистина сте интелигентни