Утрински Весник
Македонија

Им бил забранет влез во казино, па го претепале обезбедувањето

Kazino Rulet Avtomati 1.jpg

Денеска  во 00.20 часот во СВР Скопје, А.М.(41) од Скопје пријавил дека синоќа околу 23.50 часот, пред казино на подрачјето на Центар каде работел, бил физички нападнат од три лица, кои претходно имале забрана за влез во објектот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Костадиновска – Стојчевска: Гаши уште во првите пет минути ги прекрши законите и покажа дека не е подготвен да го води Собранието

Стоилковски: 12 директори и раководители на Хирургија збор немаат за колапсот, одговорност ќе има

Забрчанец: Регионалната соработка на Западен Балкан е можна само ако опстојат доволен број прогресивни политички претставници и лидери