Утрински Весник
Магазин

И завидуваат и многу помлади: Тајната на убавината на Никол Кидман е во нејзината специјална диета – јаде се но се држи до ова правило

Uploads Thumbs Resize 800x420 639032.jpg

Актерката Никол Кидман (57) е во подобра форма од било кога. Иако е во шестата деценија, таа може да се пофали со изглед на кој би и позавиделе многу помлади жени.

Сака фитнес
Оваа мајка на четири деца ја заслужи својата долгогодишна љубов кон фитнесот и вежбањето, како и другите физички активности за својот изглед.

Познатата актерка со години зборува за тоа како сака да биде активна секогаш кога е надвор, без разлика дали е тоа јога во природа или прошетка со семејството, но истакнува и дека се труди да одржува рамнотежа кога е исхраната во прашање.

Не е тајна дека Никол со години ја практикува диетата 80/20, што значи дека 80 проценти од времето јадете здрава храна, додека 20 проценти од времето можете да уживате во храната што ја сакате.

– Не постојат забранети намирници, а многу омилената храна која смеете да ја јадете е она што ќе ве држи на диета, а можете и многу да изгубите тежина – тврди Никол Кидман за Дејли Меил.

Таа воодушеви со својот изглед во Париз. Таа носеше тесен црн фустан кој се лепеше за нејзиното витко тело. Со неа се појави и нејзината ќерка, а сите ја коментираа неверојатната сличност меѓу мама и нејзината наследничка.

Можете да прочитате

Нема да ја препознаете: Ваква беше Цеца во бикини од тинејџерски денови

Можни караници со партнерот за еден знак, и можност за патување на друг: Дневен хороскоп (13.07.2024)

Не штедете ја климата во автомобилот, ќе потрошите само десет отсто повеќе гориво