Утрински Весник
Македонија

Хуманитарен настан за поддршка на Лео

Хуманитарен настан за поддршка на Лео

На почетокот на новата учебна година и враќањето на дечињата во училишните клупи, Општина Аеродром во соработка со Капитол мол, повторно го организира традиционалниот „Back to School“ настан. Настанот кој освен забавен ќе има и хуманитарен карактер ќе се одржи на 3-ти септември (недела), на платото пред трговскиот центар „Капитол“ со почеток од 18.00 часот.

dobivaj vesti na viber

– Оваа година подготвивме уште една хуманитарна и забавна манифестација. Низ богата забавна и музичка програма ќе уживаме во настапите на македонски и локални артисти. Забавата за сите ученици од Аеродром ќе биде отворена со настап на детскиот хор „Поточиња“, по што свои настапи ќе имаат популарните Некст Тајм, Огнен Здравковски, Таско, Пајак, Лара Иванова, Теа Трајковска и други артисти, велат од општина Аеродром и додаваат дека ова е убав начин да се одбележи почетокот на новата школска година и да се поддржи лекувањето на Лео.

Можете да прочитате

Џафери поднесе Предлог Деловник за работа на Собранието

Група мaлолетници нападнале врсник и го снимале со телефон во Скопје

Насилство во Кисела Вода: скопјанец ги нападнал сопругата и нејзината мајка