Утрински Весник
Свет

Хорор во Германија: Млад човек до смрт ги избодел родителите и братот, сестрата тешко ја ранил

Eltern Und Bruder Tot Die Schwester Verletzt Der 387411h.jpg

Млад човек од германскиот округ Вадшут до смрт ги избодел родителите и братот, додека тешко ја ранил својата сестра, пишува германскиот весник „Билд“.

Тој синоќа ги нападнал родителите на возраст од 58 и 61 година и братот и сестрата, соопшти германската полиција, пренесуваат агенциите.

Таткото и мајката, како и братот (34) се убиени на лице место во станот во областа Валдшут, во германската покраина Баден-Виртемберг.

Младиот човек тешко ја повредил својата сестра, која со хеликоптер била пренесена во болница. За среќа, нејзиниот живот не е во опасност. Момчето (19) е уапсено на лице место. Има германско и италијанско државјанство.

Можете да прочитате

Вонредна седница на министрите за надворешни работи на ЕУ по иранскиот напад врз Израел

Израелските жители се вознемирени од иранското гранатирање

Њујорк тајмс: Нетанјаху го откажа одмаздничкиот напад врз Иран по телефонскиот разговор со Бајден