Утрински Весник
Свет

Холивудската ѕвезда Стивен Сигал се појави на инаугурацијата на Путин и го пофали „најголемиот светски лидер“

Resize.webp.webp

Холивудската ѕвезда Стивен Сигал се појави на инаугурацијата на Путин. Путин денеска официјално е признат за победник на претседателските избори во Русија, со кои тој ќе ја преземе главната функција во Кремљ по петти мандат.

„Тој е најголемиот светски лидер, тој е најголем“, рече ѕвездата на настанот. Подоцна, Сигал, облечен во црна наметка, со затегната коса наназад и со очила за сонце, го прашале како мисли дека изгледа иднината, на што тој одговори дека иднината ќе биде „најдобра“ за време на петтиот мандат на Путин.

Сигал, кој го доби руско државјанство во 2017 година, најпрво се поврза со Путин поради заедничка љубов кон боречките вештини и со текот на годините тие формираа големо пријателство.

Во 2018 година, актерот беше меѓу поканетите на заклетвата на Путин како претседател.

Можете да прочитате

Лавров: САД и НАТО сакаат да ни кажат дека нема да запрат пред ништо, нашиот потег ќе ги вразуми

Поротата во судењето на Трамп го заврши првиот ден од расправата без да донесе пресуда

Ел Сиси: Меѓународната заедница да го запре присилното раселување на Палестинците од Појасот Газа