Утрински Весник
Спорт

Холандија – Хрватска и Италија – Шпанија се полуфиналните двојки во Лигата на нации

Холандија – Хрватска и Италија – Шпанија се полуфиналните двојки во Лигата на нации

Одредени се двојките за Ф4 турнирот во Лигата на Нации кој ќе се игра во Холандија.

dobivaj vesti na viber

Холанѓаните ќе играат против селекцијата на Хрватска, а во второто полуфинале ќе се сретнат Италија и Шпанија.

Полуфиналните мечеви се закажани на 14 јуни и на 15 јуни, а финалето е на програмата на 18 јуни во Ротердам.

Натпреварот Холандија – Хрватска ќе се игра на стадионот „Де Куип“ во Ротердам, додека Шпанија и Италија ќе се пресметаат на стадионот на Твенте.

Можете да прочитате

По најновите докази за силувањето: Сопругата на Дани Алвеш ги избришала сите заеднички фотографии

Адеми доби понуда од Штутгарт, но Динамо Загреб не му дозволува да замине

Ајакс го смени тренерот по седум меча без победа