Утрински Весник
Македонија

Груби најавува голем спектакл на утрешниот митинг во Чаир: Дојдете на историскиот митинг каде ќе се гради иднината

Груби најавува голем спектакл на утрешниот митинг во Чаир: Дојдете на историскиот митинг каде ќе се гради иднината

Голем спектакл на утрешниот митинг во Чаир најавува Артан Груби.

dobivaj vesti na viber

Тој на својот фејсбук профил напиша дека му недостига ваква еуфорија, ги повика сите да бидат дел од овој историски настан од кој ќе се гради иднината.

,,Ми недостигаше ваква мобилизација и еуфорија која се создава во очекување на доаѓањето на националниот лидер Али Ахмети. Големи и мали ќе дојдат да го видат и слушнат! Ви ветувам невиден спектакл на утрешниот митинг, особено за младите. Не пропуштајте да бидете дел од истиот и не дозволјувајте од други да слушнете како поминал историскиот митинг каде ќе се гради иднината! Понеделник, 20 март, 19:00 часот, сала Шабан Трстена, Чаир, Скопје!”

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси