Утрински Весник
Македонија

Градоначалникот на Бутел ја обвинува Арсовска за политикантство и бркање приватни интереси

Градоначалникот на Бутел ја обвинува Арсовска за политикантство и бркање приватни интереси

За помалку од две години од својот мандат како градоначалничка на Град Скопје, Данела Арсовска се скара со ВМРО-ДПМНЕ, со синдикатот на Водовод и синдикатот на ЈСО, како и ссо директорите на сите претпријатија за кои велеше дека се најдобрите за модерно Скопје, вели во својата објава на Фејсбук градоначалникот на Општина Бутел Дарко Костовски.

dobivaj vesti na viber

-Деновиве почна да се кара и со народот од општина Бутел, а според неа сите се виновни освен таа самата, – вели Костовски.

Тој ја обвинува Арсовска за политикантство, приватни интереси и отсуство да се менаџира градот..

-Арсовска, ниту еднаш не ти посочив дека оваа улица која сега тебе ти е приоритет број 1 од твои лични причини е најголем проблем во нашата општина. Постојат многу поголеми кои треба да се решат. Заборави ли на ветувањата на граѓаните од Бел Камен и Кучевишка Бара за кои ти лично даде ветувања дека за 82 дена ќе ги решиш нивните проблеми? – вели градоначалникот Костовски.

Можете да прочитате

Граѓаните критикуваат, Касами се дообјаснува: Во објавата стои многу јасно тоа што сакавме да го кажеме

СДСМ: Касами очигледно нема ориентација во просторот

Бугарскиот клуб „Иван Михајлов“ избришан од регистарот