Утрински Весник
Македонија

Граѓаните со пофални зборови за досегашната работа на Пендаровски

Pendarovskinegotino.jpg

Поранешниот претседател Стево Пендаровски во објава на социјалните мрежи упати благодарност до сите граѓани за укажаната доверба и на сите негови соработници.

На објавата има голем број коментари од граѓани а огромен број од нив се со пофални зборови за Пендаровски.

Најголем дел од коментарите се дека Пендаровски достоинствено, чесно и професионално си ја вршел својата работа и дека не ги делел граѓаните, а во некои од коментарите се изразува жалење за неуспехот за втор мандат.

Можете да прочитате

Затвореник истепал полицаец во затворот Идризово

Утрински Весник

Израел ќе ја продолжи воената операција во Рафа и покрај наредбата на Меѓународниот суд на правдата да ја прекине

Сиљановска Давкова oд Матарела побарала гаранции за евроинтеграциите