Утрински Весник
Македонија

Гостиварец сексуално ја вознемирувал својата внука

Приведени пет крадци во Штип, ги признале делата

Четириесет и тригодишен гостиварец вчера во 19 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавил дека неговиот 47-годишен брат сексуално ја вознемирувал неговата малолетна ќерка, односно внука на пријавениот.

dobivaj vesti na viber

Пријавениот во 20 часот и 15 минути бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, извести полицијата.

Можете да прочитате

Тешка несреќа кај Јосифово: Загина возач кој со автомобил излета од патот

Приведен 18-годишник од Битола, кај кого е пронајден кокаин

(Видео) Османи и Агелер со заедничко видео-порака ја честитаа првата годишнина од Стратешкиот дијалог