Утрински Весник
Македонија

Гостиварец изнајмил автомобил на 19 дена, па одлучил да не го враќа

Гостиварец изнајмил автомобил на 19 дена, па одлучил да не го враќа

Полицијата поднесе кривична пријава против маж од Гостиварско кој изнајмил автомобил во времетраење од 19 дена, а по истекот на рокот не го вратил возилото.

dobivaj vesti na viber

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против Ј.Р. од село Врапчиште поради постоење основи на сомнение за кривично дело „затајување“. На 12.07.2022, пријавениот од правно лице од Виница изнајмил патничко возило „фолксваген“ во времетраење од 19 дена, а по истекот на договорениот рок не го вратил патничкото возило, со што му нанел штета на правното лице во износ од 361.500 денари“, соопшти МВР во дневниот билтен.

Можете да прочитате

Писонеро: ЕУ ќе соработува со Владата на Мицкоски за напредок во реформите, но таа мора да ги спроведе и обврските  

МЕТЕОАЛАРМ” СЕРИОЗНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Од утре (среда) па се до (петок) уште посилно невреме очекуваме во Македонија

Курти со честитка до Мицкоски: Не сме само соседи, туку и сојузници и блиски партнери