Утрински Весник
Македонија

Гостинка од Аргентина е пронајдена мртва во хотелска соба во Охрид

Viber Image 2024 03 27 12 07 56 674.jpg

На 14.05.2024 во 07.15 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во соба во хотел во Охрид, каде престојувала, била пронајдена почината Р.В.Б.(82) од Аргентина. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство. Увид  изврши увидна екипа.

Можете да прочитате

Истепани двајца малолетници во Чаир: напаѓачите се обиделе да внесат еден од нив во „бмв“

„Мал Битолски Монмартр“ повторно во  Бигорски 

15-годишно девојче исчезна од установа за згрижување деца