Утрински Весник
Свет

Гори енергетска централа во Белгород, дрон фрлил бомба, тврди руски гувернер

Гори енергетска централа во Белгород, дрон фрлил бомба, тврди руски гувернер

Гувернерот на рускиот град Белгород соопшти дека во тој регион избувнал пожар во енергетска централа. Вјачеслав Гладков, гувернерот на Белгород, тврди дека пожарот бил предизвикан од бомба фрлена од дрон.

dobivaj vesti na viber

Тој тврди дека во нападот нема повредени, а објектот не е оштетен.

Проукраинските сили составени од руски бунтовници со денови вршат диверзантски акции во Белгород.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина