Утрински Весник
Македонија

Голема полициска акција: Се вршат претреси на повеќе локации, потврдува МВР

Санкционирани 14 пијани возачи во Битола

Во тек е голема полициска акција во рамки на која се вршат претреси на повеќе локации.

dobivaj vesti na viber

Како што дознава „Макфакс“, веќе има уапсени лица. Меѓу нив уапсен е и полициски службеник, кај кого полицијата пронашла материјали кои го сомничат за издавање на оперативни податоци.

Од МВР потврдуваат дека во тек се претреси, но официјално ќе ја известат јавноста по завршување на операцијата, која е сѐ уште во тек.

Можете да прочитате

Намалена затворската казна на Марјан од “Доказ М”, дел за уцените ќе се суди одново

Ќе одговара ли и битолчанец за претепувањето на Пендиков, новопечениот Бугарин му открил детали на обвинителот

(Видео) Излезе од затвор Алими кој ги даде клучевите да се отворат портите од Собранието на „крвавиот четврток“, го пречека Зијадин Села