Утрински Весник
Свет

Голема дупка на асфалтот во центарот на Њујорк

14912046 060424 Wabc Street Collapse Img 1536x864 1.jpg

Во центарот на Менхетн во средата неочекувано се отвори голема дупка кога асфалтот пропадна. Поради ова, една сообраќајна лента мораше да биде затворена.

Наспроти очекувањата, дупката во непосредна близина на пазарот во Сајгон нè доведе до сообраќаен хаос.

Инаку, Менхетн е центарот на Њујорк, најголемиот град во Америка со над 8,3 милиони жители.

Можете да прочитате

Подољак: Украина нема да ги прифати условите на Путин за почеток на мировните преговори

Европското фудбалско првенство во Германија многу малку ќе влијае на економскиот раст, велат економистите

Путин: Прекин на огнот и мировни преговори откако Украина ќе ги повлече војниците и ја прекине кандидатурата за НАТО