Утрински Весник
Македонија

Ги претепал неговиот дедо и невенчаната сопруга: Уапсен маж од Виничко

1720519194 Policija 1.webp.webp

Синоќа во 22.30 часот полициски службеници при ОВР Виница го лишиле од слобода П.Т.(32) од виничко по претходна пријава дека физички ги нападнал неговиот дедо П.Т. и неговата 70—годишна невенчана сопруга.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, соопшти МВР.

Можете да прочитате

Штип вечерва е обвиен во чад поради шумски пожар, да се избегнува присуство на отворено

Муцунски: Ќе го истражиме работењето на дипломатите во изминатиот период и ќе воспоставиме мрежа на стручни дипломати кои се грижат за интересите на државата

Полициските хеликоптери  исфрлија над 120 тони вода врз пожари