Утрински Весник
Балкан

Германец снимал голи деца на Истра: бил фатен од обезбедувањето

1708002705 Whatsapp Image 2023 01 22 At 23.22.13.jpeg

Полицијата ја заврши кривичната истрага за 50-годишен германски државјанин и утврди сомнение дека сторил кривично дело искористување деца за порнографија, соопшти денеска истарската полиција.

Како што се наведува во соопштението, завчера, околу 12.30 часот, чувар во туристички објект на подрачјето на Истра затекнал германски државјанин како снима голи деца со мобилен телефон и го задржал до доаѓањето на полицијата.

По наредба на надлежен суд, полицијата извршила претрес на мобилниот телефон, во кој бил пронајден материјал со инкриминирачка содржина, а осомничениот вчераутро бил приведен во притворското одделение на ПУ на Истра, заклучува полицијата во соопштението.

Можете да прочитате

Екс припадник на ОВК уапсен во Македонија – Белград бара екстрадиција, Приштина ослободување

Дачиќ очекува од Македонија да го екстрадира Рамадани

Српската полиција ја опколи Лозница, се трага по напаѓачот на полицајците