Утрински Весник
Македонија

Гаши од Куманово: Алтернатива е партија која ги отвора вратите за соработка

Гаши од Куманово: Алтернатива е партија која ги отвора вратите за соработка

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши, вечерва од Куманово порача дека неговата партија ги отвора сите врати за соработка.

dobivaj vesti na viber

„Ние сме партија која ги отвора сите врати за соработка и многу е битно да имаме добри односи со сите“, потенцира Гаши.

Објаснувајќи ги идните чекори на делување на партијата, тој подвлече дека се е отворено, и дека ги слушаат пред се идеите и се консултираат со нивните активисти.

„Имаме широки консултации, и во нашите партиски органи ќе одлучиме за тоа што е најдобро за партијата“, вели Гаши.

Додава дека Алтернатива е партија која од неодамна е во опозиција, но преку средбите со граѓаните сакаат да го чујат гласот на нивните избирачи.

Можете да прочитате

Граѓаните критикуваат, Касами се дообјаснува: Во објавата стои многу јасно тоа што сакавме да го кажеме

СДСМ: Касами очигледно нема ориентација во просторот

Бугарскиот клуб „Иван Михајлов“ избришан од регистарот