Утрински Весник
Македонија

(Фото вест) Попова Шапка со нова снежна покривка

Студениот воздух и влажното време кои донесоа врнежи од дожд по котлините и градовите, на повисоките места донесоа и снег.

Па така, денеска Шар Планина и ски центарот Попова Шапка добија нова снежна покривка која донесе радост кај сите вљубеници во снегот и зимските спортови.

Како што претходно најави метео прогнозерот Славчо Поповски, снегот пристигна на највисоките планини

Можете да прочитате

Државниот обвинител Коцевски на средба со евроамбасадорот Гир

Бојмацалиев на средба со СВР Тетово: Ја гарантираме безбедноста за секој граѓанин да може да го оствари правото на глас

Внимание: Дали е вистина дека во престапна година не се прават венчавки и свадба