Утрински Весник
Скопје

(Фото) Поради митингот на ВМРО-ДПМНЕ, утрово сообраќаен хаос низ Скопје

Ilindenska.jpg

И утрово тешко се вози низ низ Скопје и ретко кој успеа да стигне до потребната дестинација.

Делот на булеварот Илинден пред зградата на Владата е затворен во двата правци а сообраќајот се пренасочува кон околните сообраќајници.

Делот од „Илинденска“ беше затворен ненадејно вчера попладне затоа што се поставува бина за претстојниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата што се одржува вечерва, па така со сигурност градот и попладнево ќе биде сообраќајно блокиран.

Како изгледаа гужвите вчера може да погледнете на следново видео.

Можете да прочитате

Во пожарот кој ја зафати Универзална сала горел градежен материјал што требало да биде исфрлен

Со низа активности Општина Аеродром одбележува 19 години постоење

Дел од општина Гази Баба утре без вода