Утрински Весник
Македонија

ФОТО: Палевски слетува во Скопје

Light Blue White Clean Grid Family Photo Collage.png

Како што најави 24инфо, вечерва првоосомничениот за двојно убиство Љупчо Палевски Палчо слета во Скопје откако заврши постапката за екстрадиција од Турција каде Палчо се обиде да избега.

По слетувањето, Палевски веднаш ќе биде пренесен во истражниот затвор Скопје затоа што во отсуство му е одредена мерка притвор.

Палевски е првоосмничен за свирепото убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

Можете да прочитате

Костадиновска – Стојчевска: Гаши уште во првите пет минути ги прекрши законите и покажа дека не е подготвен да го води Собранието

Стоилковски: 12 директори и раководители на Хирургија збор немаат за колапсот, одговорност ќе има

Забрчанец: Регионалната соработка на Западен Балкан е можна само ако опстојат доволен број прогресивни политички претставници и лидери