Утрински Весник
Македонија

Форум на жени СДСМ за обвинувањата кон Маричиќ: Стојаноска не штеди отровни зборови, секојдневно ги слушаме нејзините лаги

Форум на жени СДСМ за обвинувањата кон Маричиќ: Стојаноска не штеди отровни зборови, секојдневно ги слушаме нејзините лаги

Недозволиво е да се злоупотребува собраниската говорница за изнесување лаги, тоа граѓаните не го заслужуваат, реагираат од Форумот на жени на СДСМ по прозивките на пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска до вицепремиерот за европски прашања дека и испраќал бакнежи и намигнувања од пратеничкото место.

dobivaj vesti na viber

„Секојдневно ги слушаме лагите на Дафина Стојаноска кажани од собраниската говорница.

Ваквото однесување на пратеничката која не штеди отровни зборови се спротивни на вредностите и заложбите на женското пратеничко лоби и не се во интерес на македонскиот парламент“, велат од Форумот на жени на СДСМ.

Маричиќ, како што велат, бил и е борец за родова еднаквост, промотор на рамноправноста и силен поддржувач на македонските прогресивни и демократски политики.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран