Утрински Весник
Македонија

Физички ја нападнал сопругата, МВР го расчистува случајот

Policija 1.jpg

На 05.07.2024 во 22.24 часот во СВР Скопје 41-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 19.20 часот, во домот на подрачјето на општина Аеродром, била физички нападната од нејзиниот сопруг Д.Б.(41). Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

На Клиника за онкологија во Скопје ќе се работи во две смени

Запленети возила, цигари, облека: Царинската управа спречи обиди за криумчарење на разна стока

Расчистени шест тешки кражби во радовишко, сторителот приведен, следува кривична пријава